Logo

LIPO Treatment

Третман со LIPO alpha и LIPO beta:
• LipoALPHA, прашок во кесички
• LipoBETA, аминокиселини во капсули

- За кого е наменета?
За сите оние кои имаат прекумерна телесна тежина.

- Колку трае?
Две недели протеини со амино киселини
Две недели план на исхрана

- Што содржи?
Помошно средство за слабеење, протеини во облик на напиток и аминокиселини во облик на капсули, протокол за користење (план за исхрана)

Како се спроведува Протоколот за неинвазивна липусукција? Протоколот за слабеење се состои од две компененти: 

  • Липо третман (кесички LipoAlpha и капсули LipoBeta) 
  • Исхрана (одредени  продукти: месо и зеленчук)

Со комбинацијата LipoAlpha, LipoBeta и со одредена исхрана се постигнуваат оптимални резултати

LipoALPHA, прашок во кесички
Состојки: додаток кон исхраната, базиран на концентрат од протеини на сурутка, со додаток на глукоманан, таурин, калиумов цитрат, трикалциумов фосфат, витамините В6 и В12, цинк и засладувачот сукралоза. Кесичките LipoAlpha не се замена за оброк. Се користат за да иницираат мобилизација на масните станици и  да овозможат слабеење.

LipoBETA, аминокиселини во капсули
Состојки: додаток кон исхраната, базиран на  аминокиселините: L-цитрулин, L-орнитин-алфа-кетоглутарат, L-изолеуцин, L­‐триптофан.

Начин на приготвување: Содржината на кесичката растворете ја во 2дл студена вода и мешајте сѐ додека прашокот не се растопи и додека растворот не се изедначи. Испијте го 3 минути по приготвувањето. Испивајте бавно. За корекција на вкусот може да се користи 1 кафена лажичка какао во прав, цимет, кафе или арома.

Мислења за "LIPO Treatment"
image

Мери Петреска, -36кг

„Колешката која знаеше дека долги години водам битка со вишокот килограми ми ја препорача липосукциската исхрана. Почнав да истражувам за неа на Интернет пред да го купам првото „Липо“. Прво што ме привлече е што меѓу декларираните својства на производот немаше хемија. Тогаш ја донесов одлуката. За 14 дена бев послаба за 9 килограми, а до крајот на протоколот симнав 13 килограми за еден месец. Во периодот на слабеење на секои три недели морав да си купам нови панталони. За 90 дена симнав 22 килограми, односно од конфекциски број 56, веќе бев со број 46. А најважно беше што кожата не ми „висеше“, иако не вежбав. По точно една година и 10 месеци, имав „стопено“ вкупно 36 килограми, а носам облека со конфекциски број 38.“

image

Трајче - 10кг

"На Липо третман бев 4 недели или 31 ден, 14 дена бев на Липо ќесички, па следуваше 3 дневен детокс период, па нови 14 дена во кои ми беше пропишана исхрана со богат појадок, ручек и вечера. Во овие 4 недели успеав да симнам 10 килограми што претставуваат речиси 10% од мојата телесна тежина. Имав голем проблем со киселини во желудникот и чуство на ситост кој ми правеше големи мачнини и проблеми. Но по Липо програмата сите овие проблеми исчезнаа, Липосукциската исхрана ми помогна да направам еден убав детокс на организмот и ме мотивираше да се хранам поздраво и да внесувам поразновидна храна. Би ја препорачал на сите, особено на луѓето кои имаат лоши навики во прашање на исхраната. И не станува збор само за слабеење, туку на еден организам барем еднаш годишно му треба детокс и прочистување на вишокот масти кои ги задржуваме"

image

Антонио Станков - 7кг

"Со оглед на тоа дека имав нередовна исхрана, протоколот за мене беше доста редовен во консумирање на оброците и не ми оставаше простор да се чувствувам многу гладен. Не ми беше тешко затоа што и не сум голем љубител на шеќери, а истите се исклучуваат од консумирање во текот на Липо протоколот. За 14 дневен протокол намалив 7 килограми што е 9% од мојата целокупна тежина, но и после 14 дневниот протокол моето тело продолжи да слабее. Липосукциска исхрана, што се вели, ме доведе до ред, сега ми е навистина многу полесно. Ја задржав навиката за редовно да се хранам со здрави намирници кои ми се потребни за да имам енергија и продуктивност"

image

Весна - 5кг

"Денот ми започнуваше со чаша млака вода со еден цеден лимон, потоа следуваше пиењето на првата „Липо“ ќесичка и две таблети „Липо-Бета“. Зависно од денот, по 4 до 5 часа следуваше и втората „Липо“ ќесичка, па по исто толку време и третата. Иако имаше денови кога се чувствував сита и со две „Липо“ ќесички, краставиците кои може да се конзумираат во неограничена количина, ми претставуваа добар „снек“ и освежување во текот на денот. За вечера, се разбира, како што е препорачано - парче месо и зелен зеленчук. На Липо третман бев 4 недели, 2 недели третман со „Липо“- ќесички и 2 недели во кои ми беше препишана исхрана која и ден денес ја применувам бидејќи се чувствувам доволно сита, а воедно се хранам разновидно и здраво. „Симнав“ пет килограми, односно 7% од вкупната телесна тежина. Успеав да намалам во обем 7 сантиметри во струкот и по 5 сантиметри на коковите што претставува еден конфекциски број помалку за само 2 недели"

image

Зоки - 10кг

"Во последните години откако зголемив доста килограми ми се појави проблем со крвниот притисок, кој во еден момент ми беше доста тешко и да го регулирам. Но, по третманот со липосукциска исхрана комплетно го решив тој проблем, и сега крвниот притисок ми е во нормална граница, а секојдевното функционирање ми е многу олеснето. Кога станува збор за енергијата, што си полесен тоа повеќе енергија имаш (се смее, н.з). Искрено да ви кажам, пред да го почнам третманот мислев дека во текот на просецот ќе ја загубам енергијата, но напротив, овој вид на исхрана ми даде повеќе енергија и тогаш сфатив дека маснотиите кој ги има во мојот организам липосукциската исхрана ги претвора во енергија. . Во мојот случај, успеав да намалам 13 килограми за еден месец. Навистина сум презадоволен со постигнатите резултати"

Бесплатна
Консултација