Logo

LIPO Treatment

Trajtimi me LIPO alfa dhe LIPO beta:
• LipoALPHA, pluhur në qese
• LipoBETA, aminoacide në formë kapsulash

- Për cilin është e dedikuar?
Për të gjithë ata që kanë mbipeshë trupore

- Sa zgjat?
Dy javë proteina me aminoacide
Dy javë plan i të ushqyerit

- Çfarë përmban?
Mjete ndihmëse për rënie në peshë, proteina në formë të pijes dhe aminoacide në formë kapsule, protokoll për përdorim (plan i të ushqyerit)

Si zbatohet Protokolli i Liposuksionit Joinvaziv? Protokolli i rënies në peshë përbëhet nga dy komponentë: 

  • Trajtimi Lipo (kese LipoAlpha dhe kapsula LipoBeta) 
  • Të ushqyerit (produkte të caktuara: mish dhe perime)

Me kombinimin e LipoAlpha, LipoBeta dhe një ushqyerje të caktuar arrihen rezultate optimale. 

LipoALPHA, pluhur në qese
Përbërësit: suplement ushqimor me bazë nga koncentrati i proteinës së hirrës, me shtesë të glukomananit, taurinës, citratit të kaliumit, fosfatit trikalcium, vitaminave B6 dhe B12, zinkut dhe ëmbëltuesit sukralozë. Qeset LipoAlpha nuk janë zëvendësues i ushqimit. Ato përdoren për të nisur mobilizimin e qelizave yndyrore dhe për të mundësuar rënien në peshë.

LipoBETA, aminoacide në formë kapsulash
Përbërësit: suplement ushqimor i bazuar në aminoacide: L-citruline, L-ornithine-alfa-ketoglutarate, L-izoleucinë, L-triptofan.

Mënyra e përgatitjes:  Përmbajtja e qeskës shpërndahet në 2 dl ujë të ftohtë dhe përzihet derisa pluhuri të tretet dhe sasia të bëhet e njëtrajtshme. Pihet 3 minuta pas përgatitjes. Pijeni ngadalë. Për të përmirësuar shijen, mund të përdorni 1 lugë kafeje kakao pluhur, kanellë, kafe ose aromë.

Mendime për "LIPO Treatment"
image

Meri Petreska, -36 kg

“Kolegia e cila e dinte se prej shumë vitesh po luftoja me kilogramët e tepërt, më rekomandoi dietën me liposuksion. Për këtë fillova të hulumtoj në internet përpara se të blija Lipo-n time të parë. Gjëja e parë që më tërhoqi ishte se midis vetive të deklaruara të produktit, nuk kishte veti kimike. Në atë moment mora vendimin. Për 14 ditë isha 9 kg më e dobët, dhe deri në fund të protokollit kisha humbur 13 kg për një muaj. Gjatë periudhës së rënies në peshë, më duhej të blija pantallona të reja çdo tri javë. Për 90 ditë humba 22 kilogramë, pra nga madhësia e veshjes 56, tashmë isha 46. Dhe më e rëndësishmja ishte që lëkura nuk më “varej”, edhe pse nuk bëja stërvitje. Pikërisht pas një viti e dhjetë muajsh kisha “shkrirë” gjithsej 36 kilogramë dhe tani vesh rroba me masë 38”.

image

Трајче - 10кг

"На Липо третман бев 4 недели или 31 ден, 14 дена бев на Липо ќесички, па следуваше 3 дневен детокс период, па нови 14 дена во кои ми беше пропишана исхрана со богат појадок, ручек и вечера. Во овие 4 недели успеав да симнам 10 килограми што претставуваат речиси 10% од мојата телесна тежина. Имав голем проблем со киселини во желудникот и чуство на ситост кој ми правеше големи мачнини и проблеми. Но по Липо програмата сите овие проблеми исчезнаа, Липосукциската исхрана ми помогна да направам еден убав детокс на организмот и ме мотивираше да се хранам поздраво и да внесувам поразновидна храна. Би ја препорачал на сите, особено на луѓето кои имаат лоши навики во прашање на исхраната. И не станува збор само за слабеење, туку на еден организам барем еднаш годишно му треба детокс и прочистување на вишокот масти кои ги задржуваме"

image

Антонио Станков - 7кг

"Со оглед на тоа дека имав нередовна исхрана, протоколот за мене беше доста редовен во консумирање на оброците и не ми оставаше простор да се чувствувам многу гладен. Не ми беше тешко затоа што и не сум голем љубител на шеќери, а истите се исклучуваат од консумирање во текот на Липо протоколот. За 14 дневен протокол намалив 7 килограми што е 9% од мојата целокупна тежина, но и после 14 дневниот протокол моето тело продолжи да слабее. Липосукциска исхрана, што се вели, ме доведе до ред, сега ми е навистина многу полесно. Ја задржав навиката за редовно да се хранам со здрави намирници кои ми се потребни за да имам енергија и продуктивност"

image

Весна - 5кг

"Денот ми започнуваше со чаша млака вода со еден цеден лимон, потоа следуваше пиењето на првата „Липо“ ќесичка и две таблети „Липо-Бета“. Зависно од денот, по 4 до 5 часа следуваше и втората „Липо“ ќесичка, па по исто толку време и третата. Иако имаше денови кога се чувствував сита и со две „Липо“ ќесички, краставиците кои може да се конзумираат во неограничена количина, ми претставуваа добар „снек“ и освежување во текот на денот. За вечера, се разбира, како што е препорачано - парче месо и зелен зеленчук. На Липо третман бев 4 недели, 2 недели третман со „Липо“- ќесички и 2 недели во кои ми беше препишана исхрана која и ден денес ја применувам бидејќи се чувствувам доволно сита, а воедно се хранам разновидно и здраво. „Симнав“ пет килограми, односно 7% од вкупната телесна тежина. Успеав да намалам во обем 7 сантиметри во струкот и по 5 сантиметри на коковите што претставува еден конфекциски број помалку за само 2 недели"

image

Зоки - 10кг

"Во последните години откако зголемив доста килограми ми се појави проблем со крвниот притисок, кој во еден момент ми беше доста тешко и да го регулирам. Но, по третманот со липосукциска исхрана комплетно го решив тој проблем, и сега крвниот притисок ми е во нормална граница, а секојдевното функционирање ми е многу олеснето. Кога станува збор за енергијата, што си полесен тоа повеќе енергија имаш (се смее, н.з). Искрено да ви кажам, пред да го почнам третманот мислев дека во текот на просецот ќе ја загубам енергијата, но напротив, овој вид на исхрана ми даде повеќе енергија и тогаш сфатив дека маснотиите кој ги има во мојот организам липосукциската исхрана ги претвора во енергија. . Во мојот случај, успеав да намалам 13 килограми за еден месец. Навистина сум презадоволен со постигнатите резултати"

Konsultim
falas